Suplementy na masę przyspieszą Twój trening!

Siłownia to nie tylko ciągłe ćwiczenia, ale także specjalna dieta, która ma wspomóc nasz trening. Dla każdego amatora budowania masy mięśniowej niezastąpione są suplementy na masę. Dzięki nim możemy szybko osiągnąć zamierzoną wagę i skupić się na sposobach zamiany jej, na dodatkowe mięśnie, rzeźbiące naszą sylwetkę i zapewniające nam siłę.

Co nam dają suplementy na masę?

Mimo że sama nazwa wskazuje skutek używania suplementów na masę, to jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z ich sposobu działania i składu. Stworzone w laboratoriach, zawierają składniki odżywcze i białko, tak bardzo potrzebne sportowcom i wszystkim, którzy chcą osiągnąć krzepę. Ich zażywanie powoduje szybszy przyrost masy mięśniowej, aczkolwiek powinniśmy połączyć ich spożycie z wysokobiałkową dietą. Wtedy efekty są najszybsze i najlepsze. Szczegóły na zbudujmase.

Czy to jest bezpieczne?

Oczywiście, że suplementy na masę są bezpieczne. W różnych postaciach (najczęściej proszku) stworzone są, by zapewnić nam masę i być źródłem białka. Nie zawierają niebezpiecznych składników, a dla osoby regularnie ćwiczącej, są wręcz zdrowie. Nie bójmy się ich i nie traktujmy mylnie jak używki. Są to po prostu chemiczne źródła witamin i wspominanego białka.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, jeśli decydujesz się na korzystanie z suplementów na masę, łącz je z dietą wysokobiałkową. Ryż, kurczaki, owoce, zapewnią Ci siły i energię niezbędną na siłowni. Kilokalorii i węglowodanów w trakcie budowania masy nigdy nie za dużo i praktycznie nie da się z nimi przesadzić. Jeśli stwierdziliśmy, że masy przybyło nam za dużo, to po prostu spalimy ją później na siłowni.


(Opublikowano: 20.06.2016)