Platformy dla niepełnosprawnych sposobem na pełną niezależność

Jeśli zostałeś obarczony przez los niepełnosprawnością, nie musisz rezygnować z wolności. Dzięki takim udogodnieniom jak platformy dla niepełnosprawnych, możesz dostosować swój dom do własnych potrzeb. Odtąd samodzielne pokonanie przestrzeni dzielącej poszczególne kondygnacje budynku przestaną stanowić problem. Zobacz jak wielkie to ułatwienie: http://lifts4u.pl/platformy-dla-osob-niepelnosprawnych/.

Skazanie na wózek inwalidzki to straszny wyrok, który nam może zafundować życie, jednak pełna niezależność jest możliwa. Nie każdy chce dzielić swoje życie z opiekunem, bądź obarczać rodzinę. Największym problemem dla inwalidów w każdym domu stanowią schody, których pokonanie bez pomocy drugiej osoby jest po prostu niemożliwe. Platformy dla niepełnosprawnych nam w tym z pewnością pomogą. To dużo wygodniejsze rozwiązanie niż podjazdy, z których samodzielne korzystanie może być niemożliwe, bądź niebezpieczne. Są zatem pewnikiem nie tylko komfortu, ale i bezpieczeństwa, eliminując ryzyko upadku i następstw utraty kontroli nad wózkiem, które może mieć miejsce w trakcie korzystania ze stromego podjazdu.

Na koniec warto wspomnieć, że będąc osobą niepełnosprawną, powinieneś dociekać swojego prawa do uczestnictwa w życiu publicznym i pełnego korzystania z przestrzeni miast i wsi. Każdy budynek przeznaczenia publicznego powinien być zaopatrzony właśnie w platformy dla niepełnosprawnych lub inne udogodnienia pozwalające na swobodne przemieszczanie się. 


(Opublikowano: )